Atlantyda 1: Różnice pomiędzy wersjami

-
(Utworzono nową stronę "=Grota poziom 1(AV1)= ==Historia== ''Na początku czasu istniało boskie rodzeństwo, które utrzymywało życie w ładzie: Bahar-Taraji, Bogini Stworzenia i jej bracia,...")
 
 
Linia 1: Linia 1:
=Grota poziom 1(AV1)=
+
=Atlantyda poziom 1(AV1)=
 
==Historia==
 
==Historia==
 
''Na początku czasu istniało boskie rodzeństwo, które utrzymywało życie w ładzie: Bahar-Taraji, Bogini Stworzenia i jej bracia, Baljit-Elvedin, Bóg Ochrony i Beran-Setaou, Bóg Rozpadu. Ludzie modlili się do Bogini i jej pierwszego brata, jednak czuli strach i grozę na myśl o drugim. Z czasem zazdrość, która rosła w Beran-Setaou, przemieniła się w zło i nienawiść. Aż w końcu gniew bóstwa stał się tak silny, że Beran-Setaou zamordował swoją siostrę, która była ulubienicą ludzi.
 
''Na początku czasu istniało boskie rodzeństwo, które utrzymywało życie w ładzie: Bahar-Taraji, Bogini Stworzenia i jej bracia, Baljit-Elvedin, Bóg Ochrony i Beran-Setaou, Bóg Rozpadu. Ludzie modlili się do Bogini i jej pierwszego brata, jednak czuli strach i grozę na myśl o drugim. Z czasem zazdrość, która rosła w Beran-Setaou, przemieniła się w zło i nienawiść. Aż w końcu gniew bóstwa stał się tak silny, że Beran-Setaou zamordował swoją siostrę, która była ulubienicą ludzi.

Aktualna wersja na dzień 16:44, 29 kwi 2021

Spis treści

[edytuj] Atlantyda poziom 1(AV1)

[edytuj] Historia

Na początku czasu istniało boskie rodzeństwo, które utrzymywało życie w ładzie: Bahar-Taraji, Bogini Stworzenia i jej bracia, Baljit-Elvedin, Bóg Ochrony i Beran-Setaou, Bóg Rozpadu. Ludzie modlili się do Bogini i jej pierwszego brata, jednak czuli strach i grozę na myśl o drugim. Z czasem zazdrość, która rosła w Beran-Setaou, przemieniła się w zło i nienawiść. Aż w końcu gniew bóstwa stał się tak silny, że Beran-Setaou zamordował swoją siostrę, która była ulubienicą ludzi.


Śmierć Bogini miała straszliwe konsekwencje. Długa i okrutna zima zmroziła świat ludzi. Nawet bogowie ucierpieli. Beran-Setaou usunął się w cień samotności, gdy w końcu zrozumiał wymiary swojego czynu. Jego brat Baljit-Elvedin pogrążył się na długi czas w żałobie po siostrze, aż w końcu wyruszył na poszukiwania swojego brata. Gdy Baljit-Elvedin znalazł swojego brata w podziemnej grocie, rozgorzała między nimi niezwykle okrutna walka, której jednak nie mogła wygrać żadna ze stron. Ostatecznie Baljit-Elvedin zdołał opieczętować całą grotę i powrócił do świata ludzi. Od tamtej pory otacza ochroną wszystkie żyjące stworzenia, które sprzeciwiają się ciemnej stronie.' 'Niewiele osób wie, gdzie znajduje się jaskinia, która odtąd nazywana jest Grotą Wygnańców - a ci, którzy wiedzą, trzymają to w wielkiej tajemnicy. Mroczny smok rządzi światem podziemia i jego mieszkańcami. Ciągle jeszcze pała nienawiścią do wszystkich żyjących istot. Każdy kto go spotka na swojej drodze poczuje jego gniew na własnej skórze.


Tekst zaczerpnięty z wiki.metin2.pl

[edytuj] Informacje

 • Wstęp od 1 poziomu
 • Znajduje się w niej portal do 2 poziomu Groty ( AV2 ) na końcu.
 • Respi się w niej boss Silna Lodowa Wiedźma
 • Nie występują żadne metiny
 • Wykonuje się w niej misję z dzwoneczkiem.
 • Na końcu V1 (przy teleporcie do v2) respi się Dowódca Setaou, potrzebny do misji.
 • Znajduje się tutaj również Drogowskaz potrzebny do misji Wojna Bogów
 • Atlantyda jest podzielona na ogólną oraz dla królestw.

[edytuj] Potwory

[edytuj] Exp

Ogólnie potwory w grocie nie są specjalnie wymagające, można na nich expić w przedziale 65-80 lvl, później możemy iść na setaou. Na niższym lvl'u polecam bić golemy, gdyż dropią z nich matowe lody. Jeśli chcemy szybko nabić wyższy poziom to idziemy na największe spoty z setaou ( okolice portalu do av2 ). Bardzo pomocne są buffy 60% +.

[edytuj] Ekwipunek

/ Broń Zbroja Naszyjnik Buty Bransoleta Kolczyki Hełm Tarcza
Przedmiot Broń 65/75/80 Stal/Szmaragd+ Naszyjnik 54 Buty 29/55 Ebonitowa bransoleta Kolczyki 54/33 Upiorna maska Tarcza 61/80
Bonus Średnie 30%+ +2k pż +2k pż +2k pż +2k pż 15% strzały 10/15% unik strzał 10/15% blok ciosu
Bonus 15% ludzie 15% strzały 15% strzały 15% strzały 15% ludzie 15% ludzie 15% ludzie 15% ludzie
Bonus +12siła/+12int/+12zr 10% obrażeń do pż 8% omdlenie 8% omdlenie 10% obrażeń do pż 10/20% szybkość poruszania 8% szybkości ataku +12siły/zr/int
Sloty/KD Kamienie dusz broń Kamienie dusz zbroja Przetopy - Przetopy Przetopy - -
Slot KD Potwora +5 KD Uchyłki +5 Niebiańskie łzy - Ebonit Niebiańskie łzy/Ebonit - -
Slot KD Śmierci +5 KD Uniku +5 Niebiańskie łzy - Ebonit Niebiańskie łzy/Ebonit - -
Slot KD Powtórki +5 KD Witala +5 Niebiańskie łzy - Ebonit Niebiańskie łzy/Ebonit - -

[edytuj] Silna Lodowa Wiedźma - co i jak

Silna Lodowa Wiedźma jest bossem trudnym do pokonania ze względu na bardzo wysoką odporność na oręż ( oprócz łuków ), jednak ma bardzo mały atak. "Kradnie" nam też PE. Żeby ją pokonać potrzebujemy:

 • min. 60% moby w 6.7 bonusie
 • pieczęć piekielnego tygrysa ( 50% na moby )
 • dobrą broń na 75lv lub 150lv ze średnimi 50%+
 • dużo % na szycie/kryta
 • (buff) pomoc smoka 70% +
 • x procent do PE ( dla sury-gdy ilość pe spadnie nam do zera czarowane ostrze wyłącza się )
 • 12 do stat ( zr siła woj/zr siła ninja/int siła sura/int siła szaman)

Wiedźmę bijemy pod ścianą najlepiej z wierzchowca. Możemy też użyć polimorfii.( przydatne poli na P ) Najlepiej ubija się wiedźmę archerem ( wiedźma nie ma ABS'u na strzały ) z poli, wyżej wymienionymi bonusami i łukiem boga.

[edytuj] Funkcja towarzyska

Atlantyda v1, a dokładniej pierwsza komnata od lat jest upodobanym przez graczy na serwerze miejscem towarzyskim, niemalże o każdej porze dnia można tam spotkać

ludzi na CH1.

Pozdrawiam RegisIV --Pozdrawiam Aueternum 14:11, 4 mar 2012 (CET)

Pozdrawiamy team wiki.iMetin.pl!
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania