Kategoria:Jak szybko dobić 100lv?

-

Jak dobić szybko 100Lv- Czyli exp na prywatnym serwerze iMetin

Witam. Dziś przedstawiam poradnik, pt: Jak szybko dobić 100lvl iMetin to jeden z najlepszych polskich,prywatnych serwerów Metin2. Raty są na nim bardzo duże, ale to nie oznacza, że będzie nam się łatwo expić, zdobywać wyposażenie oraz yang.

	Rozdział I. 
 • Na początek gry dostajemy:
  • 1 poziom,
  • Eq +9 Poziom 0,
  • czerwone i niebieskie poty,
  • pierścień teleportacji,
  • konia bojowego, oraz księgę do jego przyzwania.

No to zaczynamy... Jedziemy na największe spoty psów i wilków. Zbieramy kilka grupek i bijemy z konia. Dobijamy ok. 5 poziom, mamy minimum 10k w eq i lecimy do miasta. Niezależnie jaką profesją gramy, wybieramy najlepszą w naszym mniemaniu. Następnie lecimy do handlarki by kupić peleryny męstwa. Ich wykorzystania chyba nie muszę tłumaczyć. Wracamy na spoty, tym razem zmieszane niedźwiedzie z dzikami i lepszymi wilkami, klikamy pelerynki i dobijamy 20 poziom.

    Rozdział II.

Mamy 20 lv. Wracamy do miasta i kupujemy większą ilość pelerynek oraz zwój cofania umiejętności. Przyda nam się jak dobijemy ok. 22-23lv.Gdy mamy jeszcze troche kasy, warto wybonować nasze eq.

 • Bony przydatne na dalszy exp:
  • 2k pż (Bransoleta, naszyjnik, buty, zbroja)
  • ludzie(Bransoleta, broń, kolczyki, hełm)

Mamy wszystko co trzeba, używamy pierścienia teleportacji i lecimy do drugiego miasta (potocznie zwane m2 najlepiej shinsoo i górny spot, jest największy i najlepszy moby się szybko respią) Tam znajdujemy spoty bez łuczników. Czemu bez nich? Monotonne by było schodzenie z konia i ich wybijanie. Mamy najlepszy spot, więc zaczynamy expienie. Dobijając 23lv, możemy mieć już pierwszy skill na m, więc dajemy punkty umiejętności, na tego skilla, którego chcemy mieć na poziomie master. Gdy nie wejdzie na 17 pkt. warto użyć zwoju umiejętności, wspomnianego wcześniej. Skill zrobiony? Jedziem dalej! Dobijemy na dzikusach, oczywiście na spokojnie, aż 40 poziom. Ponownie wracamy do miasta. Kupujemy lepsze eq, które oferują nam handlarz zbroi i broni,następnie bonujemy je. 40 poziom, to kolejny skill na M, wiec powtarzamy procedury wcześniejsze. Teraz najlepiej jest zresetować swoje pkt. statusu, info o nich znajdziemy w innym poradniku na stronie wiki.imetin.pl. No i najważniejsze, kupujemy broń na 30 lv, ulepszamy do +9. bonujemy i wsadzamy śr 30+.

    Rozdział III. 

Eq gotowe, możemy powędrować do m1, do Handu-Up, by zrobić nasze skille, za niewielką opłatą, na G1. Jeśli mamy chęci i kase, robimy je na P. Skille gotowe, ponownie do użytku idzie pierścień teleportacji. Wybieramy teleport-miejsca średnie-Kuahlo-Dong, czyli loch pająków v1. Niektóre profesje, majac na 40lv mało obrony, mogą sobie nie dać rady z większymi grupkami, wtedy zalecany jest buff, lub zrobić z kimś PT i bić. Jeśli jednak dajemy rade, idziemy na spota przed czerwoną komnatą (lęgowiskiem królowej pająków (BOSS'a) pelerynka, lecimy do rogu i wybijamy szpony. Tak do 65 poziomu. Wtedy ponowny powrót do m1, robimy skilla na G1/P (już chyba nie muszę podawać co i jak? :). Bronie na 65lv nie jest trudno zdobyć, gracze chcąc pozyskać PD (Pierścień doświadczenia) kupują u Handu Up szkaty bossów, często nie mając miejsca w eq, ,wypadają one na ziemie. Zdobywamy owy oręż, ulepszamy na +9, bonujemy i cieszymy się bronią. Warto kupić również u handlarza zbroi, zbroję na 61 poziom, bonujemy, oraz, jeśli mamy kasę, wkładamy Kamień Duszy obrony +5 (nazywany wodnym) UWAGA! Warto iść na mapkę handlową, tam handlarze mają nieco inne eq do zaoferowania niż Ci z m1. Kupujemy eq z niebiańskich łez, ulepszamy, bonujemy. Potrzebne będą bony, 2k pż, szansa na kryta, przeszywkę, 8 na omdlenie oraz 10% obrażeń do pż.No i na koniec resetujemy status.

    Rozdział IV. 

Z takim eq, nie warto już expić w v1, wybieramy cięższą,ale bardziej opłacalną mapkę, czyli loch pajęczaków v2. Dobijamy bardzo szybko 75lv na szponach. Warto przy locie złapać kilka tarcza na 61lv. Wracamy do m1, ulepszaczy, bonujemy ją. Warto również, przed Atlantydą v1, zrobić skille na P, kupić broń na 75lv oraz stalkę. Wystarczą śr 25+ do broni na 75. Stalka oczywiście 5 bon, 2k pż, 10% do pż i 50 ataku. Czas na Atlantydę v1

    Rozdział V. 

W Atlantydzie exp leci piorunująco i nie chodzi mi o mooby setaou. Z dobrym eq, dużą ilością defa, skillami P, idziemy na spoty lodów. Nie martwcie się, że czasami padniecie, to norma. 87lv dobijamy w dosłownie 7 min. Wtedy, jeśli dobrze rozłożyliśmy skille mamy przedostatni do zrobienia na P. Wracamy do m1. Możemy poprosić jakiś lv 100+, czy nie mają czasami pieczęci zwierząt cienia. Niektóre dają ataku, lub defa, co przyda nam się w grocie. One są praktycznie nic nie warte, zdobywamy je i wracamy do groty. Teraz będzie ciężej, ale nie aż tak. Dobijamy 95 poziom. Warto wtedy się zatrzymać, iść do DT i zrobić z naszej stalki szmaragda, a z tarczy-epicką.

    Rozdział VI. 

Gdy mamy epika i szmaragda, wbijamy do naszego eq, absy na miecze oraz strzały. Zmniejszą one dmg mobów w Atli v2. Tam się właśnie udajemy. Nie warto bić słabszych setaou, chyba, że mamy cienkie eq. Jeśli trochę lepsze, lecimy na ziny. Tam dobijamy 100lv.

   Rozdział dodatkowy.

Również możemy wbić 95lvl, a potem zacząć robić misję u biologa, gdy zrobimy go całego mam dobre nagrody, oraz 100lvl i 50%

   Podsumowanie.
 • Poziom 1-20:
  • Pierwsza wioska (Moby m1 - Psy wilki i inne znane zwierzaki)
 • Poziom 20-40
  • Druga wioska (Moby m2 - Dzikusy(działa bon ludzie))
 • Poziom 40-65
  • Pająki poziom pierwszy (v1 - pająki)
 • Poziom 65-75(można do 80 jeszcze w miarę leci, na 79 potem męczycie się chwile dłużej.)
  • Pająki poziom drugi koniec (v2 - pająki silniejsze)
 • Poziom 75-95
  • Atlantyda poziom pierwszy(av1 - golemy)
 • Poziom 95-100
  • Atlantyda Poziom drugi (av2 - moby setao)
  • Misje biolog do certyfikatów.


Poradnik zrobiony w 100% przeze mnie(Nosi97).
Poprawki wnosił --Pozdrawiam Aueternum
oraz -- RegisIV 14:20, 2 mar 2012 (CET)

Obecnie w tej kategorii brak stron oraz plików.

Pozdrawiamy team wiki.iMetin.pl!
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania